A Budapesti Értéktőzsde február 13-án a BÉT Legek díjátadó keretében idén is díjazta a pesti parkett 2024. évi kiemelkedő teljesítményeit, a díjak zömét a Tőzsdei Tanácsadó Testület szakmai zsűrije ítélte oda. Az Év legnagyobb új részvénybevezetése címet a Gránit Bank érdemelte ki, amely tavaly december 23-án jelent meg a tőzsde Standard kategóriájában. A Portfolio a díjátadón kérdezte az elmúlt hónapok tapasztalatairól, a tőzsdei jelenlétről és a Gránit-papírok árfolyamáról Hegedüs Évát, a pénzintézet elnök-vezérigazgatóját.
Vegyes napot zártak a hazai nagypapírok: emelkedett a Mol és az OTP, mínuszban zárt a Richter és a Magyar Telekom
Kis pluszban zárta a napot a BUX index, bár még ezzel együtt is sikerült ma új történelmi zárócsúcsot, illetve napon belüli csúcsot elérnie az indexnek.
Erősen indult a hét a magyar tőzsdén, a blue chipek közül főleg a Richter és a Mol teljesített kiemelkedően a hét első kereskedési napján.
A kereskedési idő felénél a nagypapírok közül csak a Richter árfolyama van pluszban a magyar tőzsdén. A kisebb kapitalizációjú hazai részvények közül eközben az Alteo és a 4iG is több mint 2 százalékos pluszban van.
A Gránit Banknál egyedülálló módon teljesen online is igényelhető a munkáshitel, ráadásul a folyósítás után további 50 ezer forintot is jóváír az igénylők számláján a pénzintézet.
A Gránit Bank az elmúlt évek legnagyobb volumenű, nyilvános tőkeemeléssel egybekötött tőzsdére lépését valósította meg a múlt héten, az első kereskedési napot nagy várakozások előzték meg, a bank részvényei pedig szép pluszban zártak a végső jegyzési árhoz képest. Az ünnepi időszakot követően újra kinyitott a magyar tőzsde, a hangulat pedig ugyan összességében kedvező az év első kereskedési napján, de a Gránit Bank részvénye esetében nem látszik egyértelműen az irány.
Nyilvános részvényértékesítést (IPO) követően debütált a Budapesti Értéktőzsdén a Gránit Bank. A tranzakció keretében 21,46 milliárd forintnyi érvényes ajánlatból - összesen mintegy 17,7 milliárd forint értékben vont be tőkét a társaság 14 500 forintos áron - olvasható a BÉT közleményében.
Az elmúlt hetekben lebonyolított 17,7 milliárd forintos nyilvános részvényjegyzést követően 1873 tulajdonosa van a Gránit Banknak, a közkézhányad 19,54% lett – derült ki a bank tőzsdei közleményéből. Táblázatban mutatjuk be a legnagyobbak részesedését.
Sikeresen lezárult a Gránit Bank részvényjegyzése. A november 26-a és december 11-e közötti jegyzési időszakban kialakult 14 500 forintos részvényár erőteljes indikációt jelent arra nézve, milyen értéket tulajdonít a piac rövid távon a Gránit Bank papírjainak. A tőzsdei kereskedés december 23-án, hétfőn indulhat meg a részvényekkel, addig is összefoglaljuk a friss tőkebevonás számszerű eredményeit.
A Gránit Bank is lépett, ezzel az összes hazai bank átterhei a lakosságra a megemelt tranzakciós illetéket.
A Gránit Bank a nyilvános értékesítés során bevonni kívánt 7 milliárd forint kibocsátási összértéket a „kiemelkedő keresletre való tekintettel” 17,7 milliárd forintra emelte túljegyzés miatt – derült ki a banknak a BÉT honlapján közzétett közleményéből. A jegyzés tehát sikeres volt, ugyanakkor a maximálisan tervezett 30 milliárd forintot nem érte el.
November 26-tól december 11-ig, vagyis máig tart a Gránit Bank lakossági részvényjegyzése, a bank közzétette, hogy a pénzintézet egyik vezetője is jegyzett a részvényekből.
Hamarosan bevezethetik a Gránit Bankot a budapesti tőzsdére, a pénzintézet papírjainak jegyzése jelenleg is zajlik. De milyen kilátásokkal rendelkezik a cég, milyen terveik vannak és kikhez hasonlítják magukat? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Hegedüs Évát, a bank elnök-vezérigazgatóját.
Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, tőzsdére megy a Gránit Bank: a kibocsátandó új törzsrészvények lakossági jegyzése november 26-án indult, és a tervek szerint két hétig tart. Ennek kapcsán előző cikkünkben a pénzintézet digitális fejlesztéseinek történetét mutattuk be, most pedig azt vizsgáljuk meg közelebbről, hogy milyen fenntarthatósági- és ESG programjai vannak a pénzintézetnek, és hogyan csökkenti a digitális működés a bank környezeti lábnyomát.
Javában zajlik a Gránit Bank új részvényeinek a jegyzése, a kereskedés december 23-án indulhat meg a BÉT-en a papírokkal. A tőzsdére lépés apropóján megnéztük, miként alakult az utóbbi években a bank üzleti aktivitása, mekkora növekedést ért el a pénzintézet, és hogy épül fel a társaság hitelportfóliója.
A a London School of Economics szakértőjének cikke.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Varsó a GDP 4,1 százalékát költi a védelemre és fegyverkezésre.
Még keresik a helyszínt, egy harmadik országban lesz.
"Románia felülmúlja a többi, "BBB-" kategóriában található államot."
Elon Musk keze is benne lehet a dologban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.